Bugun...


Burhaniye’de Bir Köy Okulunun Büyük Başarısı.
Temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teş...

Burhaniye’de Bir Köy Okulunun Büyük Başarısı.
+ -

Temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın“Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi projesi kapsamında Burhaniye’de 187 öğrencinin eğitim gördüğü Pelitköy İlkokulu ve Ortaokulu, temizlik ve hijyen kurallarına uymanın ödülü olan “Beyaz Bayrak” sahibi oldu.

03.08.2006 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın“Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmesi projesi kapsamında Burhaniye’de 187 öğrencinin eğitim gördüğü Pelitköy İlkokulu ve Ortaokulu, temizlik ve hijyen kurallarına uymanın ödülü olan “Beyaz Bayrak” sahibi oldu.

Okulun badana ve boyasının yenilendiğini anlatan Okul Müdürü Bülent Dükancı, “Okulumuzda temizlik ve hijyen kurallarına uyuluyor. Poşetli çöp kovaları ve tüm tuvaletlerde sıvı sabun ve tuvalet kağıtları bulunduruyoruz. Her gün temizlik yapılıyor. Bunun sonucunda da beyaz bayrak aldık. Bunu, okulumuzun önündeki direğe çekip gururla dalgalandırıyoruz. Bu bayrağı devamlı dalgalandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz.” Dedi.

Burhaniye’de bu “Beyaz Bayrak” ödülünü alan iki okuldan birinin Pelitköy İlkokulu ve Ortaokulu’nun olması kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Okul Müdürü Dükkancı, bu konuda gerekli hassasiyeti gösteren idareci ve öğretmen arkadaşlara yardımcı hizmetlilere, öğrencilere çok teşekkür ettiğini ifade etti.
Kaynak: GÜRSEL VARDAR / BURHANİYEYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI