BURHANİYE HACI NURİ KIZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE HATİM...

BURHANİYE HACI NURİ KIZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE HATİM TÖRENİ YAPILDI.

Burhaniye Hacı Nuri Kız Kur’an Kursu öğrencileri, yaz Kur’an kurslarının 21 Ağustos 2015 Cuma günü sona ermesiyle kuranı hatim etmiş olan öğrencileri için 23 Ağustos Pazar...

24 Ağustos 2015 - 16:44

Burhaniye Hacı Nuri Kız Kur’an Kursu öğrencileri, yaz Kur’an kurslarının 21 Ağustos 2015 Cuma günü sona ermesiyle kuranı hatim etmiş olan öğrencileri için 23 Ağustos Pazar günü Mehmet Kocaatlı Camiinde bir hatim töreni gerçekleştirildi.

Burhaniye Müftülüğünün açmış olduğu yaz Kur’an kursları kapsamında 20- 25 öğrenciyle faaliyet gösteren Burhaniye Hacı Nuri Kız Kur’an Kursu öğrencileri, kurs öğretmenleri Sultan Söyler yönetiminde yaz boyu çalışmalarını sürdürdü. Kurs boyunca Kur’an okumayı ve çeşitli dini bilgileri öğrenen kurs öğrencileri, zaman zaman da piknik türü eğlenceler düzenleyerek hoşça vakit geçirdiler. 20 – 25 öğrenciyle başlayan yaz Kur’an kurslarının 21 Ağustos 2015 Cuma günü sona ermesiyle Kur’anı hatim etmiş olan 6 öğrencileri için 23 Ağustos Pazar günü Mehmet Kocaatlı Camiinde bir hatim töreni gerçekleştirildi.

Burhaniye Mehmet Kocaatlı Camiinde gerçekleşen hatim töreninde ilahiler okundu dualar edildi. Törende kısa tiyatro gösterisi de sunan öğrenciler büyük beğeni topladı.

Yaz Kur’an kursları boyunca öğrencileriyle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten kurs öğretmeni Sultan Söyler “Yaz boyu öğrencilerimle çok güzel vakit geçirdik. Onlara elimden geldiğince dinimizi, güzel ahlaklı olmayı, Kur’an okumayı ve önemini öğretmeye çalıştım. Kurs boyunca öğrencilerimi sıkmadan ders çalışırken, zaman zaman da piknik gibi eğlenceler düzenleyip birlikte hoşça vakit geçirdik. Şimdi kurslar bitti hepsini çok özleyeceğim. Bizlere bu imkanı sağlayan Burhaniye Müftümüz Oğuz Metin’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi. GÜRSEL VARDAR

 
 

Bu haber 2133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.