Bugun...


BURHANİYE KARINCA DERESİ KÖPRÜ KİRİŞLERİ YERLEŞTİRİLMEYE BAŞLANDI
Karınca Deresi köprü yapımı ön germeli kirişlerin konulması ile devam ediyor. Senelerce Burhaniye yükünü tek başına taşıyan ve daha sonra yeni köprünün yapılmasıyla az da...

BURHANİYE KARINCA DERESİ KÖPRÜ KİRİŞLERİ YERLEŞTİRİLMEYE BAŞLANDI
+ -

Karınca Deresi köprü yapımı ön germeli kirişlerin konulması ile devam ediyor.

Senelerce Burhaniye yükünü tek başına taşıyan ve daha sonra yeni köprünün yapılmasıyla az da olsa yükü azalan köprü, her geçen gün artan nüfusa cevap verememesinden dolayı tehlike arz etmekteydi. Bunun üzerine yeni köprü yapımı için karar alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal köprü yapımı için kolları sıvadı. Burhaniye merkez taşıyıcı yolu üzerinde kalan Karınca Deresi üzerindeki eski köprünün yıkılmasının ardından yüklenici firma aracılığıyla yeni köprü yapımı için çalışmalarını başlatan Burhaniye Belediyesi, çalışmalara köprünün kirişlerinin konulması ile devam ediyor.

Yaklaşık 60 veya 70 yıllık olduğu tahmin edilen eski köprü tehlike arz ettiği için yıkılarak yenisinin yapımı için çalışmaları başlatan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın göreve geldikten sonra titizlikle üzerinde durduğu konulardan biri olan eski köprünün yeniden yapılması işi, köprünün ayaklarının yapılmasının ardından ön germeli kirişlerinin konulması işleriyle devam ediyor.  2,15 cm genişliğinde tretuvarlı olacak olan köprü, özellikle yayalar için büyük bir kolaylık sağlayacak. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI