BURHANİYE KARINCA DERESİ KÖPRÜ KİRİŞLERİ YERLEŞTİRİLMEYE...

BURHANİYE KARINCA DERESİ KÖPRÜ KİRİŞLERİ YERLEŞTİRİLMEYE BAŞLANDI

Karınca Deresi köprü yapımı ön germeli kirişlerin konulması ile devam ediyor. Senelerce Burhaniye yükünü tek başına taşıyan ve daha sonra yeni köprünün yapılmasıyla az da...

07 Eylül 2015 - 13:52

Karınca Deresi köprü yapımı ön germeli kirişlerin konulması ile devam ediyor.

Senelerce Burhaniye yükünü tek başına taşıyan ve daha sonra yeni köprünün yapılmasıyla az da olsa yükü azalan köprü, her geçen gün artan nüfusa cevap verememesinden dolayı tehlike arz etmekteydi. Bunun üzerine yeni köprü yapımı için karar alan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal köprü yapımı için kolları sıvadı. Burhaniye merkez taşıyıcı yolu üzerinde kalan Karınca Deresi üzerindeki eski köprünün yıkılmasının ardından yüklenici firma aracılığıyla yeni köprü yapımı için çalışmalarını başlatan Burhaniye Belediyesi, çalışmalara köprünün kirişlerinin konulması ile devam ediyor.

Yaklaşık 60 veya 70 yıllık olduğu tahmin edilen eski köprü tehlike arz ettiği için yıkılarak yenisinin yapımı için çalışmaları başlatan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın göreve geldikten sonra titizlikle üzerinde durduğu konulardan biri olan eski köprünün yeniden yapılması işi, köprünün ayaklarının yapılmasının ardından ön germeli kirişlerinin konulması işleriyle devam ediyor.  2,15 cm genişliğinde tretuvarlı olacak olan köprü, özellikle yayalar için büyük bir kolaylık sağlayacak. 

Bu haber 2648 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.