ÇANAKKALE RUHUNU ÇANAKKALE’DE YAŞAYACAKLAR

ÇANAKKALE RUHUNU ÇANAKKALE’DE YAŞAYACAKLAR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle düzenlediği mektup ve resim yarış...

07 Nisan 2015 - 14:15

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle düzenlediği mektup ve resim yarışmasına katılan öğrencilerle bir araya geldi. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde “Çanakkale” ruhunu ve özünü mektup ve resimlerle ifade eden 207 öğrenci için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tertip ettiği Çanakkale gezisi öncesi 50 öğrenci ve öğretmen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un konuğu oldu. Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen törene; Genel Sekreter Osman Yenidoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, , öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 100.yıldönümü anısına yapılan “94 Şehit İçin 94 Bin Fidan” etkinliği, Havranlı Koca Seyit ve Balıkesir Lisesi Şehitlerine mektup yarışmasına verdiği desteğe dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz,  yarışmaya katılan 207 öğrenciyi yönelik Çanakkale gezisi için Başkan Uğur’a teşekkür etti. 

Başkan Uğur “Daha Güçlü Bir Türkiye İçin Çok Çalışmalıyız

Çanakkale Zaferi’nin anlam ve öneminden bahsederek konuşmasına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Çanakkale Savaşı’nın dünya tarihinin en kanlı ve Türkiye tarihinin en büyük savaşlarından bir tanesi olduğunu,  Türklerin Çanakkale’de dünyaya insanlık dersi verdiğini belirtti.  Çanakkale Zaferi’nin tüm imkânsızlıklara rağmen milletin imanı, inancı ve azmiyle kazanıldığını kaydeden Başkan Uğur, “Savaşların sonunda sayısız kahramanlık örneği tarihin sayfalarındaki yerini almış ve bu örnekler bizler için bir ilhan kaynağı olmuştur. Cumhuriyetin 100. Yılında eğitimli ve bilinçli bireylerle, daha güçlü bir Türkiye hedefi için; çok çalışarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak ve teknolojiyi takip ederek yol almak durumundayız” dedi.

Başkan Uğur“Bu Gezinin Bedeli Fazlasıyla Ödenmiştir”

Çanakkale Savaşı’nda en çok şehit veren illerden bir tanesinin de Balıkesir olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Bu mücadelede Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’imizin kahraman evlatlarının kelimelerle ifade edilemeyecek kadar önemli katkıları olmuştur. Balıkesir Lisemiz o yıllarda mezun verememiş, lise gençlerimiz hayatlarının baharında savaş meydanlarında şehit düşmüştür. Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında gençlerimizde “Çanakkale Ruhunu Oluşması” için ortak bir irade ortaya koyan başta Balıkesir Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Orman Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere katkı sağlayan tüm kurumlarımıza şükranlarımızı arz ederim. Ayrıca mektup ve resim yarışmasında birinci olan 207 okul birincisi öğrencimizi sevgiyle kucaklıyor, her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah yarın gerçekleştirecekleri Çanakkale Gezisi onlar için bedeli fazlası ile ödenmiş olan bu vatanla ilgili daha bilinçli olmalarını sağlayarak hayatlarının bundan sonraki kısmına ışık tutacaktır” dedi.  Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Susurluk Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Nur Ece Çanakkale Şehitleri için yazdığı mektubu okudu. Törenin sonunda öğrenciler Başkan Ahmet Edip Uğur’a Çanakkale Zaferi yarışmasına katılan mektup ve resimden oluşan tablo hediye etti. 

Bu haber 1741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PELİTKÖYLÜ GENÇLER YENİ SANCAKLARINA KAVUŞT
PELİTKÖYLÜ GENÇLER YENİ SANCAKLARINA KAVUŞT
EDREMİT'TE AVCILAR, SEZONU DUALARLA AÇTI..
EDREMİT'TE AVCILAR, SEZONU DUALARLA AÇTI..