CHP İLÇE YÖNETİMİNDEN BURHANİYE TSD’YE ZİYARET

CHP İLÇE YÖNETİMİNDEN BURHANİYE TSD’YE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil, İlçe Sekreteri Hasan Küçükdereli, halkla ilişkilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Belma Baş, Kadın Kollarından Yön...

12 Mayıs 2015 - 20:15 - Güncelleme: 12 Mayıs 2015 - 23:58

Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil, İlçe Sekreteri Hasan Küçükdereli, halkla ilişkilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Belma Baş,  Kadın Kollarından Yönetim Kurulu Üyesi Nuran Sokur ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tufan Saylan ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret ederek engellilerin sorunları ve çözüm yolları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Seçim çalışmaları çerçevesinde Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini beraberindeki heyetle ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil,  geçtiğimiz günlerde Dernek Başkanlığına yeni seçilen Gürsel Vardar’ı kutlayarak görevinde başarılar dilerken,“Partimizin Engelliler Üst Kurulunun Engelli yurttaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları, hakları, engellilerle ilgili mevzuatlar hakkında kapsamlı bir çalışmaları var. Genel anlamda engelli sorunları ve çözümleri ile ilgili ciddi çalışmalarımız var. Burhaniye özelinde de engellilerin sorunlarıyla yakından ilgiliyiz. Burhaniye’de engellilere yönelik bir lokaliniz yok. Bu ve benzeri ihtiyaçlarınıza yönelik sorunlarınızı bir rapor halinde bize bildirmenizi bekliyoruz. Belediye de meclis çoğunluğu avantajımızı da kullanarak sorunlarınızın çözümüne katkıda bulunmak istiyoruz.” Dedi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanlığına yeni seçilen Gürsel Vardar’da bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtirken “Türkiye Sakatlar Derneği 1963 yılında bakanlar kuruluna müracaat ederek derneğin kamu yararına çalışması için kamu yararına çalışan dernekler onayını almış bir dernektir. Derneğimiz böylesine köklü bir dernektir. Böyle bir derneğin şubesi olan Burhaniye’deki derneğimiz, maalesef bu güne kadar hak ettiği ilgi ve desteği görememiştir. Hayri başkanımız engeline rağmen özveriyle bedensel olarak çalışmış hurda, kağıt toplayarak derneğimizin giderlerini karşılamaya çalışmıştır. Buna rağmen derneğimizin rutin giderleri karşılanamamaktadır. Derneğimizin telefonu kesilmiş bağlanamamıştır. İnternetimiz yok. Zaman zaman elektriğimiz bile kesilmiştir. Kamu yararına çalışan böylesine önemli bir dernek bu durumdan mutlaka kurtarılmalıdır. Böylesine zor bir görevi üstlenirken, her kesimden Burhaniyeli insanımızın desteğine güvenerek yola çıktık. Siz değerli siyasetçileri de siyasi hesap gütmeksizin her zaman yanımızda görmek istiyoruz.” Dedi.

Eski başkan, yeni yönetim kurulu üyesi Hayri Akduran’da “Dernek yönetiminde kan değişikliğine ihtiyaç duyduk. Gürsel abi daha önce de her konuda yanımızda yer alıyordu. Ben çok yıprandım. Gürsel abinin derneğimizde daha aktif olmasını istedik onu başkan yaptık, bende her zaman onun yanında yer alacağım. Biz hep birlikteyiz engelli kardeşlerimiz için beraberce güzel şeyler yapacağız.” Derken engellilerin sorunlarına değinerek “Engellilere maaş bağlanırken adrese dayalı gelir tesbiti yapılırken ilgili kanunda yapılan değişiklikler yüzünden birçok engelli kardeşimizin maaşı kesildi. Bu aksaklıkların engelliler lehine yeniden düzenlenmesi gerekir.” Dedi.

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette, karşılıklı görüş alış verişinde bulunulurken CHP heyeti her zaman engelli kardeşlerimizin yanın da yer alarak, sorunlarının çözümü için üzerimize düşeni yapacağız. Dediler.

Bu haber 2518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.