EDREMİT’E FAKÜLTE YAKIŞIR..

EDREMİT’E FAKÜLTE YAKIŞIR..

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan Saka, Edremit’in...

20 Şubat 2015 - 15:16

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan Saka, Edremit’in ve Edremitlilerin 4 yıllık eğitim veren bir yüksek öğretim kurumu istediğini belirterek Edremit’te Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı fakülte kazandırılması için belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan Saka, Edremit’in büyüyen ve gelişen yapısı ile büyük bir kent haline geldiğini ve ilçede fakülte kurulmasının hem Üniversiteye hem de ilçeye yarar sağlayacağını ifade etti. Edremit’in ve Edremitlilerin 4 yıllık eğitim veren bir yüksek öğretim kurumu istediğini belirten Başkan Saka, Edremit’te Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı fakülte kazandırılması için belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Rektör Özdemir’de Edremit’in Balıkesir’in en büyük ilçelerinden birisi olduğunun altını çizerek, ilçenin yüksek öğrenime olan ilgisinin memnuniyet verici olduğunu ve Edremitlilerin bu taleplerinin değerlendirmeye alınacağını ifade etti. Ziyarette Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Özgirgin, Belediye Meclis üyeleri ve bazı daire müdürleri de hazır bulundu. 

Bu haber 1737 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.