GMKA Yeni Destek Programını Açıkladı

GMKA Yeni Destek Programını Açıkladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, bir başka destek programı olan 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını açıkladı. Program, bölgedeki araştırma, fizibilite ve planlama çalışmalarını destekliyor...

12 Mayıs 2015 - 12:51

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, bir başka destek programı olan 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını açıkladı. Program, bölgedeki araştırma, fizibilite ve planlama çalışmalarını destekliyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), geçtiğimiz aylarda tamamladığı en büyük mali destek programının yanında diğer destek programlarıyla da Balıkesir ve Çanakkale’den gelecek projelere destek vermeye devam ediyor. Ajans bir başka destek programı olan Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nı açıkladı.

Buna göre tamamı 500.000 TL bütçeli Program kapsamında Bölgenin rekabet gücünü artıracak ve bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak, kritik öneme sahip fizibilite, araştırma ve planlama çalışmaları desteklenecek.

2015 Yılında verilecek azami destek miktarı 100.000,00 TL olan Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nda, Ajans tarafından sağlanacak azami destek ise %90 oranında olacak. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2015 saat: 17.00 olan programın faaliyet süresi ise 3 ay olarak belirlendi.

 

Desteklenecek Konular Nelerdir?

2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteğine yönelik faaliyet tekliflerinin belirlenen önceliklerden en az birinin kapsamına girmesi gerektiği belirtiliyor. Ajansın açıkladığı öncelikler ise şöyle:

Öncelik 1: Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesi 
Öncelik 2: İhracatın artırılması
Öncelik 3: İş ve yatırım ortamının geliştirilmesi
Öncelik 4: Sosyal imkânlar


Kimler Başvurabilir?

GMKA’nın açıkladığı 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteğine Kamu Kurumları, Mahalli İdareler, Sivil toplum kuruluşları, Üniversiteler, Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşu Kooperatif – Birlikler, Bölgeler - Siteler ve İş Geliştirme Merkezleri ile Kurum ve Kuruluşların Kurduğu veya Ortağı Olduğu İşletmeler başvurabiliyor.

Bu haber 2445 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PELİTKÖYLÜ GENÇLER YENİ SANCAKLARINA KAVUŞT
PELİTKÖYLÜ GENÇLER YENİ SANCAKLARINA KAVUŞT
EDREMİT'TE AVCILAR, SEZONU DUALARLA AÇTI..
EDREMİT'TE AVCILAR, SEZONU DUALARLA AÇTI..