Bugun...


ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLARI KONTROL ALTINDA
Burhaniye Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi kurumlarının ortaklaşa...

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLARI KONTROL ALTINDA
+ -

Burhaniye Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi kurumlarının ortaklaşa yürüttüğü okul kantinlerindeki denetimleri devam ediyor.

Burhaniye’de bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liselerde bulunan kantinler İlçede bulunan 4 kurum tarafından denetleniyor. Kaymakamlık oluru ile kantinlerin kontrolü için kurulan 5 kişilik denetim komisyonunda; mühendis, veteriner hekim, teknisyen ve zabıta memuru bulunuyor. Okul kantinlerinin genel temizlik kurallarına uyup uymadığını, hijyen belgeleri ve Ruhsatlarını kontrol eden Denetim Komisyonu, ayrıca Gazlı içecek ve kızartma türü yiyeceklerin satılıp satılmadığını denetliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığının 2011 yılında yayınlanan genelgesine istinaden tüm okul kantinlerinde gazlı içecek ve kızartama türü yiyeceklerin yasaklanmasıyla kantinlerin bu konulara uyup uymadığı kontrol ediliyor. Bu kapsamda ilçede bulunan tüm okullara bir plan dâhilinde denetleme yapan komisyon üyeleri öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmeleri için satılan ürünlerin raf ömürlerine kadar her detaya bakıyorlar. Bu zamana kadar yapılan denetimlerde her hangi bir sorunla karşılaşmayan komisyon üyeleri denetimlerin ilçe genelinde devam edeceğini belirtti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI