ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLARI KONTROL ALTINDA

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLARI KONTROL ALTINDA

Burhaniye Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi kurumlarının ortaklaşa...

07 Nisan 2015 - 13:14

Burhaniye Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi kurumlarının ortaklaşa yürüttüğü okul kantinlerindeki denetimleri devam ediyor.

Burhaniye’de bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liselerde bulunan kantinler İlçede bulunan 4 kurum tarafından denetleniyor. Kaymakamlık oluru ile kantinlerin kontrolü için kurulan 5 kişilik denetim komisyonunda; mühendis, veteriner hekim, teknisyen ve zabıta memuru bulunuyor. Okul kantinlerinin genel temizlik kurallarına uyup uymadığını, hijyen belgeleri ve Ruhsatlarını kontrol eden Denetim Komisyonu, ayrıca Gazlı içecek ve kızartma türü yiyeceklerin satılıp satılmadığını denetliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığının 2011 yılında yayınlanan genelgesine istinaden tüm okul kantinlerinde gazlı içecek ve kızartama türü yiyeceklerin yasaklanmasıyla kantinlerin bu konulara uyup uymadığı kontrol ediliyor. Bu kapsamda ilçede bulunan tüm okullara bir plan dâhilinde denetleme yapan komisyon üyeleri öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmeleri için satılan ürünlerin raf ömürlerine kadar her detaya bakıyorlar. Bu zamana kadar yapılan denetimlerde her hangi bir sorunla karşılaşmayan komisyon üyeleri denetimlerin ilçe genelinde devam edeceğini belirtti.

Bu haber 1928 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.