Önce Baharı Örgütleyeceğiz, Sonra Haziranı Yeşerteceğiz

Önce Baharı Örgütleyeceğiz, Sonra Haziranı Yeşerteceğiz

CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Ensar Aytekin Susurluk İlçe Örgütünde yaptığı ziyarette çarpıcı ifadelere yer verdi...

16 Mart 2015 - 16:44

CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Ensar Aytekin Susurluk İlçe Örgütünde yaptığı ziyarette çarpıcı ifadelere yer verdi. Artık Cumhuriyet Halk Partisi Örgütünün söz sahibi olduğunu belirten Aytekin, “önce baharı örgütleyeceğiz sonra Haziranı yeşerteceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aday Adayı Ensar Aytekin, CHP Susurluk İlçe Örgütünü ardından da Göbel, Ümiteli ve Danaveli köylerini ziyaret etti. Yaklaşan 29 Mart önseçimleri için yoğun bir şekilde çalışan Ensar Aytekin, “örgüt sandığa gidecek vekilim budur diyecek. Karar örgüt kararı olacak” dedi.

Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

Artık Ankara’da, Genelmerkez’de otel lobilerinde örgüte vekil seçme dönemi bitmiştir. Oralardan örgüte vekil çıkmıyor, çıkmaz. Afiş asarak başladığım siyasi hayatımda görev almadığım alan kalmadı. Hala çıkıp sen daha gençsin diyenlerle karşılaşıyorum. Bu ülkede 20 yaşlarında insanlar katledildi. İnandığı değerler uğruna katledildi. Gezi bizim onurumuzdur, bu halkın vicdanındaki ölü toprağını atmıştır. Bu halkın güvenliğini paketlerle sınırlamaya çalışanlar, deli gömleğini halka giydirmeye çalışanlar kaybedecek. Çünkü son sözü tarih boyunca direnenler söylemiştir. Cennet anaların ayağı altındaysa şayet, 15 yaşındaki oğlunu toprağa veren anneyi ağlatamazsın. Anneleri ayıramazsın. İşte artık, soldan yana emek tabanlı politikaların zamanı gelmiştir. Biz halkın vicdanındaki onurlu tavra inanıyoruz. Emeklinin üç kuruşa mahkum edildiği düzende milli gelir yükselse ne yükselmese ne? Asgari ücretten 500 TL vergi alınıyor. Susurlukta minimum ev kirası 400 lira. Kredi kartı borcu herkesi esir almış. 900 liranın 400- 500 TL sini kiraya veren aile nasıl geçinecek? Siyasetçiler gelip oy isteyip gidiyor, köylü de dar gelirli de vekil adayını bir kez görüyor, seçiliyor bitiyor. İşte bu düzeni kıracağız. Daha aday adayıyken sokaklardayız. Köylerdeyiz. Biliyoruz ki köylünün, sokakların söyleyecek sözü var. İşte biz de önce baharı örgütleyelim sonra Haziranı yeşertelim diyoruz.

Bu haber 1495 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.