SUSURLUK EYLEMİNDE YARGI KARARI ÖNCESİ SENDİKADAN İYİ NİYET...

SUSURLUK EYLEMİNDE YARGI KARARI ÖNCESİ SENDİKADAN İYİ NİYET GÖSTERGESİ

Susurluk Belediye işçisinin geçtiğimiz Haziran ayında işten çıkarılmaları sonrası belediye binası önünde başlattıkları eylem 257. gününde alınan kararla sona erdirildi...

16 Şubat 2015 - 14:03 - Güncelleme: 16 Şubat 2015 - 15:55

Bir anda Türkiye’nin gündemine oturan eylemle birlikte işçilerin açtığı dava sonrası yerel mahkemeyi kazanan 84 işçi temize gönderilen kararın olumlu çıkması halinde Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu’nun işçileri geri alacağı öğrenildi.

AMACIMIZ İŞ BARIŞINI SAĞLAMAK

Belediye İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, amaçlarının Susurluk Belediyesiyle iş barışını ve huzurlu bir iş hayatının devam etmesini sağlamak olduğunu söyledi. Eylemi neden sonlandırdıklarını ve süreci değerlendiren Başkan Özden, özetle şunları söyledi.

“Susurluk Belediyesinde kesintisiz olarak 4, 5 ve 6 yıllık olarak sürekli çalışan 84 işçi arkadaşımız 14 Haziran 2014 tarihinde mevsimlik işçiler gerekçesiyle işten çıkartıldı. Susurluk Belediye Başkanımız Hüseyin Hızlıoğlu’na bu işçiler mevsimlik değil daimi işçi olduklarını defalarca kez anlatmamıza rağmen işe geri dönüşleri maalesef yaptırmamıştır.

Sendika olarak yasal süresi içerisinde tüm üye işçiler adına dava açtık. Bu davanın tümü işçi arkadaşlarımız lehine sonuçlanmış ve işveren yerel mahkemenin verdiği bu kararı temize götürdü.

Son olarak yargıtay kararı sonrası Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu işçi arkadaşları işe döndüreceğini söyledi. Biz sayın belediye başkanımıza inanmak istiyoruz.

Bu nedenle Belediye İş Sendikası olarak 14 Haziran 2014 tarihindeki başlattığımız eylemimizi 257. gününde sona erdirme kararı aldık.

Emekçi ve emek savunucuları olarak yargıya olan güvencimiz sonsuz. Temiz sonrası olumsuz bir sonuç işveren tarafından çıkartılmayacak inancındayız. Olumsuz bir durum olması halinde tekrar işçi arkadaşlarımızla yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi.

Bu haber 2077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.