ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ ZAFERİN 100. YILINDA ÇANAKKALE’DE

ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ ZAFERİN 100. YILINDA ÇANAKKALE’DE

Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen “Zeytin Çekirdekleri Projesi” kapsamında...

09 Mart 2015 - 12:40

Çanakkale Zaferinin 100. Yılında Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen “Zeytin Çekirdekleri Projesi” kapsamında müzik ve ritim eğitimi alan 100 çocuk Ayvalık Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla şehitlikleri ziyaret etti, konser verdi.

Müzik öğretmeni Gönül Tuna gözetiminde Çanakkale’ye giden Zeytin Çekirdekleri burada mini bir konser vererek 1915 yılında Çanakkale Zaferinin kazanılması esnasında şehit düşen atalarını andılar.

Zeytin Çekirdeklerini Çanakkale’ye giderken uğurlayarak onlara iyi yolculuklar dileyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “2015 yılındayız ve büyük zaferin 100. Yılı. Büyük zaferimizin ve İstiklal Savaşının yapılmasından Türk ulusunun tekrar bu gücü kazanmasına vesile olan büyük Çanakkale Savaşı ve Mustafa kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığımız bu zaferin 100. Yılı. Biz de burada yetiştirdiğimiz zeytin çekirdeklerimizi oraya yolladık. Zeytin Çekirdekleri Projemizdeki 100 öğrencimiz Çanakkale’ye giderek, hem şehitlikleri gezdi hem de orada bir konser verip şehitlerimizi andılar. Çocuklarımızın bu ülkenin bu günlere ne şartlar altında geldiğini daha iyi anlamalarını sağlamak adına bu programı hazırladık. Bu seyahatin gerçekleşmesinde Ayvalık Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün büyük katkıları oldu, onlara çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız oranın anlamına uygun 26 tane şarkı ve ezberlediler. Orada 5- 6 noktada Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri öğrencileri koro halinde konser verecekler” dedi.

Bu haber 1884 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.