ZEYTİNLİKLER İÇİN ORTAK ÇALIŞMA KARARI ALINDI

ZEYTİNLİKLER İÇİN ORTAK ÇALIŞMA KARARI ALINDI

Yörenin en önemli geçim kaynağından olan ve halkın büyük bir çoğunluğunun zeytincilikle geçindiği Burhaniye’de zeytinin kalitesi ve zeytin tarlalarının bakımı için çalışmalar devam ediyor...

04 Nisan 2015 - 13:28

Zeytin toplama sezonunun ardından zeytinliklerin bahar bakımlarını yapan Burhaniye Belediyesi, belediyeye ait olan birçok zeytinlikte bakım çalışmalarına devam ediyor. Burhaniye Belediyesine ait zeytinliklerde zeytin hasatından sonra ağaçların sürgün yapması, havalanması, daha kaliteli ve büyük meyve vermesi için yapılması gereken budama işleri yapıldı. Budama işleri ardından Belediye Başkanı Necdet Uysal ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdal Aldağ belediyeye ait zeytinliklerin, bakımı, zirai ve teknik mücadelesi gibi konularda İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personelleri ile birlikte ortaklaşa çalışmanın katkı sağlanabileceği konusunda toplantı yaptılar.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri Ziraat Mühendisleri Dursun Yanlıç ve Yener Erden ile Burhaniye Belediyesinden Ziraat Mühendisi Ayhan Kutluer, Belediyeye ait ilçemiz sınırları içinde bulunan zeytin bahçelerinde araştırmalar yaparak zirai ve teknik mücadele konusunda zeytinliklerin korunması ve verimli hale getirilmesi konusunda istişarede bulundular. İki kurum arasında bundan sonra da ortak çalışmalar yapılacağı ve çalışmaların sık sık yapılacağı kararlaştırıldı.

Bu haber 1469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
ALİAĞA ENERJİ SOTA SOLAR MASA
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.
MASTERCLASS Evlilik fotoğraf yarışmasının Birincisi.